Osłabienie kondycji włosów po bulimii

Witam. Mój problem jest taki że miałam włosy bardzo ale to bardzo grube . Zaczełam nienawidzić siebie bo dokuczano mi w szkole i zaczełam malować włosy potem zachorowałam na bulimie dużo stresu którego nie mogłam wytrzymać i teraz mam bardzo cienkie włosy jestem strasznie tym załamana mam problemu aż do teraz z samoakceptacją i nie dawno przemalowywałam się 5razy w ciągu miesiąca teraz już nie mam zamiaru malować włosów.Czy kiedyś one powrócą do stanu z dzieciństwa przy intensywnej pilęgnacji ?

Dzień dobry!

Jest to raczej pytanie do fryzjera czy trychologa lub dermatologa - jak pielęgnować mocno osłabione włosy. Wiele zależy od Pani indywidualnych predyspozycji. Istnieją skuteczne metody leczenia wypadania i osłabienia włosów - suplementy diety, leki (przyjmowane doustnie lub na skórę głowy), mezoterapia skóry głowy itp. Istotna jest również zdrowa dieta i utrzymywanie ogólnie dobrego stanu zdrowia. Priorytetem jest jednak mądre i skuteczne wyjście z zaburzeń odżywiania, odzyskanie wiary w siebie, podniesienie samooceny, samoakceptacja i nauka innych - zdrowych - sposobów radzenia sobie ze stresem i regulowania napięcia emocjonalnego. Proszę skonsultować się z psychologiem i/ lub lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

Zniszczyła Pani włosy poprzez farbowanie ale włosy osłabiły się również w w wyniku bulimii. Jest duża szansa na ich wzmocnienie w wyniku intensywnej pielęgnacji oraz zdrowej diety. Przestanie Pani farbować włosy a odżywia je Pani rożnymi maskami i innymi dostępnymi kosmetykami. Zadba Pani także o prawidłową dietę. Pełnowartościowy i dostarczający niezbędnych składników odzywczych jadłospis to podstawa!

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk