Ospa a wyjazd do Egiptu

Witam. Córka 5 lat od 8 dni ma ospę na dzień dzisiejszy nie ma żadnego nowego wyprysku , wszystkie są zaschnięte ładnie się goją nie gorączkuje. Smarowane fioletem. Część z nich odpadła lecz kilka zostało na brzuchu. W piątek mamy wylot na 2 tygodnie do Egiptu stąd mam pytanie czy będzie mogła się kąpać w basenach mając wyschnięte krosty czy mamy zrezygnować z wyjazdu bo z atrakcji nie będzie mogła skorzystać? Proszę o poradę bo nie wiem co zrobić.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłosić się do pediatry aby mógł osobiście zbadać dziecko i ocenić jego ogóólny stan, niestey ale w ramach porady interenetowej bez obejrzenia i zbadania dziecka nie jestem w stanie pomóc.