Jakie są konsekwencje ospy w ciąży?

Jestem w ciąży 27 tydzie , niestety zachorowałam na ospę! Byłam u lekarza rodzinnego , on skierował mnie do mojego ginekologa, ginekolo moj jest na urlopie, tak więc udał się do szpital . Lekarz ginekolog zrobił mi usg i stwierdził że jeśli jest już wysypka to nic więcej niemoze zrobić! Martwię się o dziecko i proszę o odpowiedź co najlepiej zrobić...
KOBIETA, 35 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

bardzo dobrze, że szukała Pani pomocy w różnych źródłach. Skoro została u Pani stwierdzona ospa w ciąży, to lekarz po zbadaniu Pani powinien zalecić dalsze postępowanie.

W przypadku wystąpienia ospy wietrznej u ciężarnej konieczne jest zastosowanie odpowiedniego leczenia. W tym celu często stosuje się lek przeciwwirusowy, który łagodzi dolegliwości i hamuje namnażanie się wirusa. Proszę stosować się do zaleceń lekarskich i wszystko powinno być w porządku. Nie wspomniała Pani również, czy przechodziła Pani ospę wietrzną w przeszłości, a jest to istotne.

W naszym serwisie pojawiały się już pytania o ospę w ciąży. Umieszczamy je poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ospa-w-25-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ospa-przebyta-w-piatym-tygodniu-ciazy-jest-niebezpieczna-dla-plodu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ospa-jest-grozna-dla-ciezarnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.