Ospa u dziecka a planowane cięcie cesarskie

Witam. Jestem w 35 t ciąży. Moja córka od wczoraj ma widoczne objawy ospy, temperatura i krostki. Mam mieć planowane cc po nowym roku. Wiec moze sie zdążyć tak że w trakcie cięcia będę chora na ospe. Czy teraz jest sens przyjąć immunoglobuline skoro działa tylko 3 tygodnie? Mam też drugie dziecko, na razie bez objawów ospy. Pozdrawiam Elżbieta

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, immunoglobulina jest wskazana dla kobiet ciężarnych mających kontakt z osoba chorą na ospę i jak najbardziej powinna Pani przyjąć immunoglobulinę, aby zapobiec zachorowaniu własnemu i płodu. Pozdrawiam.