Ostre, napadowe swędzenie skóry

Mam pytanie związane z dolegliwością, która objawia się ostrym napadowym swędzeniem skóry wieczorem po położeniu się do łóżka. Występuje ono nagle ale nie codziennie i ma różne nasilenie. Czasem jest to tak dokuczliwe uczucie, że uniemożliwia kompletnie zaśnięcie. Zaczyna się od swędzenia w nosie a następnie uczucia "pełzania" w okolicy ust, nosa, policzków. Potem świąd ogarnia całe ciało i jest bardzo dokuczliwy. Nie ma jednak objawów typu wysypka. Pościel prana jest regularnie. Poduszki także.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Świąd całego ciała może być spowodowany nieprawidłowościami w obrębie wątroby. Nie można wykluczyć alergii na środki używane do prania pościeli. W przypadku utrzymywania się objawów konieczna będzie wizyta u lekarza.