Dlaczego mnie wszystko swędzi?

Już od jakiś 2 miesięcy strasznie mnie swędzi ciało. Zaczęło się od nadgarstków potem przedramię, piersi, brzuch, pośladki, plecy, pachy i uda. Poszłam do dermatologa i on stwierdził że to świerzb. Przepisał mi maść, którą miałam mieć przez 14 godzin na skórze a potem się dokładnie umyć i zmienić pościel, ręczniki oraz używać odzieży, w której po praniu nie chodziłam 2 tygodnie. Dostałam również tabletki i jeszcze jedną maść którą miałam sparować zarażone miejsca. Świąd jednak nie zniknął lecz rozszerzył się jeszcze bardziej. Teraz swędzi mnie już głowa, łydki oraz góra pleców. Na początku swędzenie nasilało się gdy szłam spać lecz teraz już o każdej godzinie. Co mam robić ? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety konieczna jest wizyta u dermatologa i wyjaśnienie przyczyny objawów. Proszę z wizytą nie zwlekać. W przebiegu świerzbu świąd jest rzeczywiście silny. Jeżeli zastosowane leczenie nie pomogło konieczna jest zmiana terapii.
Opisywane objawy nie są wynikiem grzybicy.

Pozdrawiam.