Zarażenie świerzbem po spaniu w tej samej pościeli

Witam. Moja koleżanka była u mnie trzy tygodnie temu i spała w mojej pościeli. Dwa dni później poinformowała mnie, że ma świerzb. Od razu wyprałam pościel (w 60 stopniach) lecz od dwóch dni lekko swędzi mnie skóra lecz nie mam jeszcze żadnych zamin na skórze, zaczerwienień. Czy istnieje sposób, lek których zapobiegnie świerzbowi u mnie? I czy już zaczęłam zarażać innych?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Należy udać się do lekarze, po odpowiednie leki. Leczeniu poddana powinna zostać cała rodzina, nawet osoby bezobjawowe. Po zakończeniu kuracji należy wyprać w pościel, ręczniki, ubrania oraz dokładnie je wyprasować.
Pozdrawiam