Ostre rozwolnienie, skurcze w 27. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 27 tc. Dziś rano przeszłam ostre rozwolnienie, jelita zostały wyczyszczone do cna. Po drzemce znów dostaję co około 30 minut bolesnych skurczy w jelitach, którym towarzyszy wydalanie treści, lecz w małych ilościach i o czerwonej barwie. Czym może to być spowodowane? Czy konieczne jest zgłoszenie się do szpitala?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim wskazany jest kontakt z ginekologiem. Przede wszystkim należy podejrzewać zatrucie pokarmowe.