Ostroga piętowa a operacja

Mam pytanie do lekarza ORTOPEDY. Mam zdiagnozowaną ostrogę piętową, dobrze widoczną na zdjęciu RTG. Z ABC Zdrowie ostałem informację, że można ją usunąć chirurgicznie. Jakie są zagrożenia związane z jej chirurgicznym usunięciem? Na czym polega taka operacja? Przecież po usunięciu ostrogi i związanym z tym odcięciem cięgna od kości pięty, trzeba potem ponownie przyczepić (przyszyć ???) to cięgno do kości ??? pięty. W jaki sposób to jest możliwe? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję najlepiej udać się do ortopedy na bezpośrednią wizytę. Po badaniu oraz analizie badań dodatkowych będzie możliwość ustalenia odpowiedniego postępowania terapeutycznego.