Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy ostrogę piętową leczy się chirurgicznie, a kiedy stosuje leczenie zachowawcze?

Otrzymałem dwie sprzeczne odpowiedzi na temat możliwości operacyjnego usunięcia ostrogi piętowej. Pierwsza mówi, że problem ten „.. nie wymaga leczenia operacyjnego (wręcz jest przeciwwskazane). Zaleca się leczenie zachowawcze - fizykoterapia w tym ultradźwięki oraz leczenie miejscowe.” Druga, że „..ostrogę można sprawnie usunąć chirurgicznie. Zabieg polega na zcięciu jej w znieczuleniu ogólnym. Okres rekonwalescencji około 2-3 tygodni.” Kiedy więc robi się zabieg a kiedy leczenie zachowawcze?
MĘŻCZYZNA, 61 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam Serdecznie
Zabieg powinien być wykonany tylko w wypadkach jej odłamania w wyniku urazu okolicy pięty. W lżejszych stanach zachorowania na ostrogę piętową wystarczy miejscowo stosować kremy przeciwzapalne, odbyć kompleksową rehabilitację oraz konsekwentnie nosić wkładki ortopedyczne. Jednak niezbędna jest też zmiana trybu życia oraz redukcja nadwagi. Jeśli te wszystkie metody zawiodą można zastanowić się nad wykonaniem zabiegu. Ale najpierw leczymy zachowawczo.
Pozdrawiam

0

Nie widziałem obrazu rtg ostrogi - nie moge więc wypowiedziec się autorytatywnie! Ja ,jako chirurg stoję na stanowisku usuwania chirurgicznego tej zmiany , zz

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy