Ostry ból brzucha po lewej stronie - co robić?

Witam, moja 16-letnia córka jest przeziębiona i gdy wstała z łóżka złapał ją ostry ból brzucha po lewej stronie, kłujący, niewysoko pod żebrami i nie w podbrzuszu. Córka określa to nie jako ból w głębi, ale bardziej przy zewnętrznej powłoce brzucha. Ból utrzymuje się od pół godziny i nie pozwala córce wstać z podłogi. Czy ktoś mógłby mi w tym pomóc?
ponad rok temu

Witam,

Jeśli ból jest tak silny, że córka nie może wykonać ruchu i trwa to pół godziny, należy wezwać do domu lekarza rodzinnego lub pogotowie ratunkowe.
Pozdrawiam