Ostry ból jajnika i tkliwość piersi a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

czy ostry bol prawego janika i tkliwosc pierwsi podczas przyjmowania w 3 tygodniu cyklu tabletek antykoncepcyjnych jest normalne??dodam ze od 3 miesiecy biore tabletki vibin wczesniej miałam midiane i takie bole nie wystepowaly, w tym mieisacu nie współzyłam, a wraz z przyjeciem 1 i 2 tabletki bralam tez gripex max forte bo byłam przeziebiona moglo to oslabic dzialanie tabletek, i moze to bóle owulacyjne. prosze o pomoc. Ostatni stosunek odbylam 27.11 i 29.11 z prezerwatywa, miesiaczka 25-27.11

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. Gripex max nie obniża skuteczności antykoncepcji hormonalnej. 2. Opisane dolegliwości mogą być działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej. Teoretycznie może być to jednak także skutek schorzeń układu rodnego. Gdyby takie dolegliwości się zatem powtarzały, proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.