Stosowanie antykoncepcji hormonalnej i brązowa wydzielina a ryzyko ciąży

Biorę tabletki antykoncepcyjne vibin od 2 miesięcy wcześniej brałam midiane i zabezpieczmy sie prezerwatywa 25 listopada miałam okres trwał do 27.11 w tym dniu kochałam sie z chłopakiem nie pamiętam czy prezerwatywa się nie zsunęła a 2 dni po stosunku w sobote 30.11 z rana zuwazylam troche lepkiego brazowego sluzu potem go juz nie bylo, wieczorem bolalo mnie podbrzusze i janiki i bola mnie juz 3 dzien a w listopadzie byłam trochę chora brałam gripex max i pyralgine czy bylam chroniona? skąd bol

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Działanie antykoncepcji nie zostało zniesione. Należy szukać innej przyczyny opisanych objawów niż ciąża. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.