Ostry ból w plecach po kaszlu

Witam, kilka dni temu podczas kaszlu cos strzelilo mi w plecach tak mocno ze nie moglam sie zgiac, bol sprawialo takze nabieranie powietrza do pluc. Bol promieniowal z tylu plecow w dolnej czesci zeber az do przepony. Teraz dolegliwosci sa troszke mniejsze ale bol utrzymuje sie szczegolnie rano w czesci pod zebrowej na plecach.co mam ro ic? Czy bol kinie sam? Co moglo mi sie stac?z gory dziekuje za odp.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane dolegliwości wymagają kontaktu z lekarzem, bez zbadania nie można postawić jakiegokolwiek rozpoznania. Ból może mieć zarówno związek z przechodzoną infekcją, jak i być objawem naderwania mięśni międzyżebrowych.