Owłosienie na ciele u 3-latki

U mojej 3-letniej córki zaczęło pojawiać się ponad rok temu niepokojące owłosienie na pleckach, ramionach, rączkach, nogach, a nawet pod noskiem. Rok temu wykonano badania z zalecenia ginekologa LH <0.100, FSH 4.23, TES <20.0 ng/dL. Zaprowadziłam dziecko do endokrynologa, badanie wiek kostny w normie. Diagnoza, taka jej uroda. Przecież to nie jest normalne, owłosienie na plecach i ramionach??!! Proszę mi coś doradzić, co ja mam dalej robić, co się dzieje z moim dzieckiem?? Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, bez badania dziecka nie wiele mogę powiedzieć. Mogę jedynie zaproponować udać się ponownie do lekarza. Być może konieczne będzie wykonać badanie hormonalne kory nadnerczy, ale to można zlecić jedynie po badaniu.