Nadmierne owłosienie na ciele u 7,5-letniej dziewczynki

Witam. Zauważyłam u mojej 7,5 letniej córki dość mocne owłosienie na ciele. Plecy, nogi i ręce. Zrobiłam badania: Prolaktyna wynik- 6,12 ng/ml i testosteron wynik- <0,025 ng/ml. Czy wynik testosteronu jest w normie? Czy mam się udać z dzieckiem do endokrynologa? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Proponuję udać się z dzieckiem do lekarza pediatry, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.