Owsianka a wzdęcia brzucha

chcialam zapytac czy owsianka moze powodowac wzdecia, jesli tak po jakim czasie? moj dzisiejszy jadlospis 8:30 owsianka z owocami, kawa 12:30 dwie kromki chleba z bialym serkiem, otrebami i roketa woda, zielona herbata.. podczas jedzenia lunchu zapomnialam sie i pilam miedzyczasie herbate... wzdecia zaczely sie okolo 17:30... a pozniej gazy... nie wiem co sie stalo? dodam ze pierwszy raz jadlam owsianke...

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, powyższa dieta może powodować wzdęcia, szczególnie jeżeli nie wypija Pani dużo płynów. Proszę zmienić trochę dietę i zobaczyć czy wzdęcia będą się powtarzać. Pozdrawiam.