Z czego pojawiają się takie wzdęcia brzucha?

Witam Mam 30 lat i od dlugiego czasu zmagam sie z wzdetym brzuchem. Gdy wstaje rano moj brzuch jest tylko troche mniejszy po pierwszej szklance wody rosnie jak balon i tak zostaje do konca dnia. Nadmienie ze jestem osoba aktywna robie cwiczenia, chodze na spacery, utrzymuje zdrowa diete. Nie jem jedzenia ktore moze powodowac wzdecia. Unikam tez chleba, ziemniakow, mleka. Pije tylko wode i herbaty ziolowe. Jem bialo i blonnik. Probowalam tabletek na wzdecia ale to nie pomoglo, a wrecz przeciwnie mialam silne skurcze w jelitach. Nie wiem juz co moze mi dolegac:(

Pozostaje zaprosić na konsultację. nie potrafię wskazać co konkretnie daje wzdęcia, ale z pewnością COŚ. Zgaduję, że to, co kryje się pod hasłem "błonnik" w Pani wypowiedzi. Pojawia się tam również "zdrowa dieta" - często za zdrową dietę uważa się dietę bogatą w produkty roślinne, pełnoziarniste, bogate w błonnik. Ja osobiście jestem mocno przeciwna znakowi równości pomiędzy zdrowiem a czymkolwiek określonym ogólnie. Według mnie zdrowe jest to, po czym dobrze się czujemy, utrzymujemy zdrową masę ciała, dobre zdrowie psychiczne i fizyczne, nie mamy migren, wzdęć, regularnie się wypróżniamy i nie są to ani rozwolnienia ani zaparcia. Stan włosów, skóry i paznokci oraz poziom energii życiowej również wskazują, że wszystko jest ok. Wtedy nie ma żadnego znaczenia, czy dieta, jaką stosujemy jest jakoś nazwana, czy nie, czy jest uważana za "zdrową" i przez kogo. Bo choćby nie_wiem_jaki autorytet mówił mi, że np płatki owsiane są zdrowe, to jeśli po nich mam gazy jak rakieta przed startem..... ;) nie przekona mnie.