Wzdęcia po diecie odchudzającej

Mam 174 cm wzrostu 80 kg i 18 lat. 2 tygodnie temu zaczęłam ćwiczenia i dietę odchudzającą. Od kilku dni mam wzdęcia. Jaka może być przyczyna i co z tym zrobić?

Powodów może byc wiele, np:
za duzo błonnika
za mało błonnika
za mało wody
inny błąd dietetyczny kryjący się pod Twoją "dietą odchudzającą"

Jak się pozbyć wzdęć? Wyeliminuj ich przyczynę - czyt. skoryguj dietę. Bez wywiadu żywieniowego nikt Ci jadłospisu nie skoryguje.

Witam, warto przejrzeć dietę, wzdęcia mogą być skutkiem nadmiaru błonnika w formie produktów pełnoziarnistych lub warzyw i owoców. Wszystkie te dolegliwości powinny minąć. Ale w diecie mogą być również inne produkty (np. mleko), które akurat na Panią tak działąją

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, nie podała Pani jaka to jest dieta odchudzająca, być może jest to nadmiar błonnika lub inne produkty mogące powodować nadmiar produkcji gazu w jelitach : kapusta, fasola.