Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam Panią,
Nie istnieje coś takiego jak drinki odchudzające. Kluczem do zgubienia nadmiernych kilogramów jest zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Nie ma diet cud ani drogi na skróty. Zamiast suplementów diety, które nie działają, a jedynie nadwyrężą Pani portfel, proszę po prostu pić wodę mineralną. Zachęcam również do wizyty u specjalisty, który podpowie Pani, jak powinna wyglądać skuteczna dieta.

Pozdrawiam!

0

Nie do końca wiem co Pani rozumie przez drinki odchudzające. Jeżeli są to zastępniki posiłków (w dietach typu LCD lub VLCD) to odpowiednio wkomponowane w plan całej diety mogą być elementem redukcji masy ciała. Jeżeli jednak pyta się Pani o napoje reklamowane jako "odchudzające" same w sobie - tutaj niestety nie mam wątpliwości, że jest to chwyt marketingowy. Nie ma bowiem takich składników jakie mogłyby być zawarte w takim napoju, które doprowadziłyby do redukcji masy ciała. Jeżeli poszukuje Pani stymulatorów metabolizmu, które pomogą w okresie diety redukcyjnej zintensyfikować polecam spożywanie ostrych przypraw, cytrusów, świeżego ananasa, zielonej i czerwonej herbaty lub zielonej kawy.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Witam serdecznie, proszę o informację co to są wg Pani te drinki odchudzające? aby zmniejszyć ilość kilogramów należy dostarczyć odpowiednio mniej kcal w ciągu dnia w stosunku do zapotrzebowania. Może Pani to osiągnąć zarówno poprzez zwiększenie aktywności fizycznej lub zmniejszenie kaloryczności potraw. Unikamy zbyt gwałtownego spadku dostarczanych kcal oraz stosowania suplementów diety, które odchudzają ale niestety tylko portfele. Jeżeli nawet jest odczuwany spadek wagi to jest on najczęściej krótkoterminowy.

pozdrawiam
Małgorzata

0

Witam,

nie istnieje coś takiego jak drinki odchudzające. To jedynie chwyt marketingowy a schudnąć można jedynie przy pomocy odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Proszę zadbać o zdrowe odżywianie i styl życia a efekty z pewnością sie pojawią
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne, aby posiłek był pełnowartościowy, bogaty w węglowodany złożone, które stanowią główne źródło energii. Polecam produkty pełnoziarniste, które są wolno trawione, stopniowo uwalniają glukozę do krwiobiegu, nie następuje gwałtowny skok cukru, a my na długo odczuwamy sytość. Takie śniadanie poprawi również koncentrację, samopoczucie i zniweluje senność. Ważnym składnikiem śniadania jest także białko, ponieważ na jego strawienie organizm zużywa spore ilość energii. Pamiętajmy także o owocach i warzywach. Dostarczą one niezbędnych witamin oraz składników mineralnych.
Kolejne posiłki powinny być zjadane w odstępach około 3h. Nie powinniśmy dopuszczać do wielkiego głodu. W przeciwnym wypadku po powrocie do domu ,,opróżnimy pół lodówki’’. Spożywanie dużych porcji przyczynia się do gwałtownego wydzielaniu insuliny, która sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.
Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne, ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp. Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Wprowadzi Pani w życie wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam nie dokończa rozumiem co Pani rozumie przez" drinki odchudzające ",nie ma drinków które odchudzą tak samo jak niema diety "cud".Należy stosować dobrze zbilansowaną dietę oraz włączyć aktywność fizyczną.
Pizdrawiam

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0

Dieta z ujemnym bilansem energetycznym + odpowiednia aktywność fizyczna = klucz do zgrabnej sylwetki

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy