Wzdęcia a problem z tolerancją laktozy

Witam, mam niesamowite problemy z wzdęciami. Kiedyś miałam je tylko wieczorami,a teraz mam je non stop. Próbowałam już różnych diet. Teraz myślę, żę mogę nie tolerować laktozy - czy wzdęcia są jednym z objawów?? Również mam problemy z wypróżnianiem. Jaki jest skuteczny szybki sposób na wypróżnienie i pozbycie się nadmiaru gazów i tego strasznego uczucia przelewania w brzuchu??

Na problemy z zaparciami, które często objawiają się wzdęciami, tępymi bólami w jamie brzusznej, bólami głowy, nudnościami czy niepokojem leczy się przy pomocy diety bogatoresztkowej. Mówiąc prostym językiem należy do diety wprowadzić więcej produktów zawierających błonnik pokarmowy. Dieta powinna zawierać nie tylko większe ilości błonnika z mniej przetworzonych produktów zbożowych, ale i odpowiednią ilość owoców i warzyw (najlepiej surowych), ze skórką i jadalnymi pestkami (maliny, jeżyny, agrest, kiwi). Gdy zwiększamy ilość błonnika w diecie należy wypijać 1,5l wody dziennie. Niewskazane produkty to: mocna herbata, kakao, kisiel, czekolada, gruszki, banany, gotowana marchew i jabłka, dynia, czarne jagody, borówki, porzeczki, czerwone wino gronowe, cynamon, imbir oraz produkty zbożowe wysokoprzetworzone - jasne pieczywo, kasze, delikatne potrawy mączne.