Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wzdęcia a problem z tolerancją laktozy

Witam, mam niesamowite problemy z wzdęciami. Kiedyś miałam je tylko wieczorami,a teraz mam je non stop. Próbowałam już różnych diet. Teraz myślę, żę mogę nie tolerować laktozy - czy wzdęcia są jednym z objawów?? Również mam problemy z wypróżnianiem. Jaki jest skuteczny szybki sposób na wypróżnienie i pozbycie się nadmiaru gazów i tego strasznego uczucia przelewania w brzuchu??
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Na problemy z zaparciami, które często objawiają się wzdęciami, tępymi bólami w jamie brzusznej, bólami głowy, nudnościami czy niepokojem leczy się przy pomocy diety bogatoresztkowej. Mówiąc prostym językiem należy do diety wprowadzić więcej produktów zawierających błonnik pokarmowy. Dieta powinna zawierać nie tylko większe ilości błonnika z mniej przetworzonych produktów zbożowych, ale i odpowiednią ilość owoców i warzyw (najlepiej surowych), ze skórką i jadalnymi pestkami (maliny, jeżyny, agrest, kiwi). Gdy zwiększamy ilość błonnika w diecie należy wypijać 1,5l wody dziennie. Niewskazane produkty to: mocna herbata, kakao, kisiel, czekolada, gruszki, banany, gotowana marchew i jabłka, dynia, czarne jagody, borówki, porzeczki, czerwone wino gronowe, cynamon, imbir oraz produkty zbożowe wysokoprzetworzone - jasne pieczywo, kasze, delikatne potrawy mączne.

Absolwentka technologii żywności i żywienia człowieka na SGGW w Warszawie. Ukończyła kursy doskonalące umiejętności pracy jako psychodietetyk i doradca dietetyczny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy