Zbyt częste wzdęcia i gazy

Witam, Mam wstydliwy problem. Uważam że zbyt często cierpię na gazy..próbowałem to leczyć espumisanem na wzdęcia ale nie pomogło. Odżywiam się normalnie, dlatego nie mam pojęcia skąd ten problem. Wydaje mi się że oddawanie ok 30 gazów dziennie nie jest czymś normalnym. czy może się mylę ? Proszę o podpowiedź

Trzeba spróbować od zmiany diety. Proponuję iść do dietetyka. Objawy nie są niepokojące. Jeżeli dietetyk nie pomoże to wizyta u gatroenterologa

Witam serdecznie,

to czy odżywia się Pan dobrze mogłabym stwierdzić dopiero po przeprowadzeniu z Panem wywiadu żywieniowego i zdrowotnego podczas wizyty. Widzę, że jest Pan z Warszawy - tu przyjmuje pacjentów, więc tym bardziej zachęcam do osobistego spotkania.
Nie mniej jednak proszę zastanowić się czy nie spożywa Pan zbyt wiele produktów sprzyjających produkcji gazów. Czy oby w Pana diecie nie ma zbyt dużo mleka? kefirów? maślanek? twarożków? A może spożywa Pan produkty wzdymające typu fasola, groch, kalafior, brokuły, kapusta? Czasem objawy nasilają sie po spożyciu ciężkiego razowego pieczywa lub odwrotnie zwykłych pszennych bułek. Gazy mogą także występować po dużej ilości surowych warzyw czy owoców np. jabłek.
Proszę skupić się także na regularności posiłków i nie objadać się na kolację.
Jak Pan widzi przyczyn Pana dolegliwości może być bardzo wiele.

Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.
kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk