Wzdęcia i gazy po jedzeniu

Witam. Mam pewne problemy żołądkowe, gazy. O ile rozumiem, że po kapuście czy grochu to normalne ale mam je nawet po jogurtach, mleku, chipsach sokach(a nawet napojach) pomarańczowych czy jabłkowych, po owocach np bananach, kiwi, pomarańcze itd. Czy to normalne? Po zjedzeniu kwaśnych produktów np kiwi czy pomarańczy mam takie dziwne uczucie w żołądku, nie ból ale coś podobnego.

Witam Pana,

przyczyn wzdęć może być bardzo wiele. Może Pan mieć nietolerancje pokarmowe np. na laktozę (uczucie wzdęcia po nabiale), alergie pokramowe lub problemy z przewodem pokarmowym np. zespół jelita drażliwego.
Najlepiej udać się do gastrologa w celu przeprowadzenia badań.
Obserewuje tez Pan swoją dietę czy oby na pewno problemy nie nasilają się po konkretnych produktach i proszę taką informację przekazac lekarzowi.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk