Owsica u 4-latki

Jak długo trwa leczenie owsików?Tydzień temu zauważyłam u córki owsiki,byłyśmy od razu u lekarza i córka wzięła pierwszą dawkę leku.Jest blada, ma podkrążone oczy i czasami zaboli ją brzuszek, czy to normalne?kiedy to minie? Córka ma 4 lata.

Szanowna Pani,
Leczenie owsicy polega na podaniu jednorazowej dawki np. pyrantelu (10 mg/ kg masy ciała p.o.). Kurację pyrantelem powtarza się po 2 tygodniach.
Należy leczyć całą rodzinę i dokładnie wyprasować całą bieliznę.
z poważaniem,
J.Zachwieja