Oznaczenie grupy krwi i badania konieczne przed zostaniem honorowym krwiodawcą

Dobry wieczor. Chcialbym oddawac krew dla potrzebujacych tak wiele ich tu jest sposrod nas lecz nie znam swojej grupy krwi i jakie badania powinienem posiadac? Dodam ze jestem 21 letnim chlopakiem. Z gory dziekuje za pomoc

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Przed oddaniem krwi nie trzeba wykonywać żadnych badań ( wszystkie konieczne będą wykonane tuż przed). Warto wiedzieć jeszcze, że nie trzeba być też na czczo. O grupie krwi oraz innych wynikach dowie się Pan jakiś czas po badaniu( zwykle kilka dni) Pozdrawiam