P.ciała p/jądrowe ANA2 HEp-2

Witam, Chciałabym uzyskać wstępną interpretację wyniku badania: P.ciała p/jądrowe ANA2 HEp-2. P-ciała p/jądrowe i p/cytoplazmatyczne (ANA2) graniczny (wartość referencyjna miano < 1: 100) STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:100 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty. Metodą ELISA NIE STWIERDZONO obecności przeciwciał przeciw rozpuszczalnym antygenom jądrowym. W 04.2013 było 1 badanie, wynik ujemny. Mam stwierdzone wczesne stadium objawu Raynauda.

Po poradę należy udać się do reumatologa. Wynik nie wskazuje jednoznacznie na obecność schorzenia autoimmunologicznego.