Palec młotkowaty a ból goleni

Czy możliwe jest, aby długo nieleczony palec młotkowaty (II palec prawej stopy) dawał dolegliwości bólowe na goleni? Ból promieniuje mniej więcej od połowy jej wysokości w bok i do tyłu. Wszak zarówno wspomniany palec jak i ta okolica popadają pod zakres un. czuciowego nerwu strzałkowego, ale czy to faktycznie może się aż tak nieść? Jestem studentem medycyny I roku, więc mało jeszcze wiem a sprawa dotyczy członka mojej rodziny. Proszę o wyjaśnienie.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele i np tego typu dolegliwości mogą wynikać z ucisku na rdzeń nerwowy. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.