Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Palenie dopalaczy a uszkodzenie nerwu wzrokowego

Witam ,długo palilem dopalacze (tylko te do palenia) .Objawy odstawienia : -kilka dni bolał mnie żołądek -na przemian było mi cieplo ,a potem zimno (poty) . -lekka abnegacja woli (caly czas ,ale z tym sobie poradze) . Teraz jednak zauwazylem cos ala drganie dolnej prawej powieki ,czy możliwe jest ,ze dlugotrwale palenie uszkodzilo nerw wzrokowy albo miesnie odpowiadające za powiekę ? Chce odstawić zupełnie ale obawiam się o to oko ... nie ukrywam ze te ruchy powieki sa irytujące ...
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Zakraplanie oka

Jest to pytanie oftalmologiczne, dla specjalisty okulistyki, nie seksuologa.
Na marginesie dodam, ze coraz częściej trafiają do gab. lekarza seksuologa młodzi podający, że "cierpią na impotencję po środkach psychoaktywnych".
Dysfunkcje seksualne po neurotoksynach leczy sie trudno.
Myślę, że generalnie potrzebne są intensywne działania edukacyjne z zaangażowaniem ekspertów, a nie amatorów, choć z dobrymi chęciami...
Ale to inny problem...
Pozdrawiam. JW

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Witam,
w pierwszej kolejności zaleciałabym całkowite odstawienie dopalaczy, są to substancje bardzo ryzykowne, niestety bez względu na drogę przyjmowania, trudno określić dokładnie ich skutki uboczne z powodu braku wiedzy na temat ich składu chemicznego, a bywa na prawdę bardzo różny!!! Niestety nie można wykluczyć nawet uszkodzenia nerwu. Warto odstawić dopalacze, jeśli potrzebuje Pan pomocy, proszę kontaktować się z psychologiem! Wydaje mi się także, ze trzeba byłoby skonsultować się z lekarzem. Gdyby potrzebował Pan przygotowania do takiej wizyty w tym także może pomóc psycholog. Życzę powodzenia, pozdrawiam.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy