Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Oba rodzaje są złe. Myślę, że sztuczne papierosy są gorsze od tytoniowych. Zawierają w zbiorniku więcej nikotyny i możliwe jest przyjęcie większej dawki. Nikotyna uzależnia, więc nieograniczona ilość porcji powoli prowadzi do utrwalania i rozwijania nałogu. Nikotyna obkurcza naczynia skórne powodując niedotlenienie skóry, osłabia jej zdolność regeneracji, utrudnia gojenie. Najlepiej rzucić palenie. To kwestia decyzji.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,

Zarówno palenie zwykłych papierosów jak i tych e-papierosów jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Z problemem trądziku pospolitego warto udać się do specjalisty. W tej chwili istnieje wiele skutecznych, antybakteryjnych zabiegów laserowych, dedykowanych dla skóry trądzikowej. Proszę przyjrzeć się także pielęgnacji domowej czy jest dostosowana do rodzaju cery a także zminimalizować czynniki, które w pewnym stopniu mogą nasilać zmiany skórne.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy