Paragon 20 mg stosowany na nerwicę lękową

Witam lekarz neurolog przepisał mi na nerwicę lękowa paragon 20 mg jedną tab.dziennie,bardzo boję się go zacząć brać ze względu na skutki uboczne,czy on jest bezpieczny?pozdrawiam

Witam
Poniżej zamieszczam link do strony,
na której znajdzie Pani ulotkę leku ParoGen 20
z wyszczególnionymi skutkami ubocznymi.
Przyczyną nerwicy lękowej są zarówno czynniki
biologiczne jak też psychologiczne oraz środowiskowe..
Najbezpieczniejszą metodą leczenia nerwicy
jest psychoterapia. Podczas psychoterapii
leczy się nie tylko objawy choroby ale również
dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Czasami wprowadza się leczenie farmakologiczne.
Zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
ewentualnie podjąć terapię to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
https://www.doz.pl/leki/p906-ParoGen_ParoMerck

Witam,
Przy stosowaniu pod kontrola lekarza, zgodnie z zaleceniami jest to jeden z bezpieczniejszych leków. Objawy niepożądane, jak przy wszystkich lekach, potencjalnie mogą się ujawnić, ale nie są nasilone, najczęściej mają charakter przemijający. Koniecznie należy go stosować pod nadzorem lekarza, by można było zawsze wyjaśnić z nim swoje obawy.
Pozdrawiam