Parcie na pęcherz po poronieniu

Witam serdecznie, tydzień po poronieniu poczułam mocne parcie na pęcherz. Później przeszło na kilka tygodni. Jak wróciło zrobiłam posiew 2 razy, był jałowy - ogólne badania w normie - USG też tylko mam 5 milimetrowy kamień w lewej nerce. Próbowałam wszystkich leków, nawet akupunktury i ziół chińskich, po żurawinie jet gorzej, często czuję pieczenie w cewce moczowej i jakby coś tam tkwiło. To uczucie często znika, nawet na kilka dni. Trwa to już rok i naprawdę nie wiem, co mam robić. Bardzo proszę o konkretną pomoc. Ślicznie dziękuję.

Lek. Magdalena Pikul

Witam, najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłaby wizyta u urologa skoro objawy trwają już tyle czasu a w badaniach nie ma nieprawidłowości. Być może te objawy mają związek z zapaleniem cewki moczowej bakteriami, które trudno jest wykryć w posiewach moczu jak Chlamydia, Ureaplasma, Mycoplasma lub też jest to zapalenie o etiologii grzybiczej. W takich przypadkach należy wykonywać wymazy z cewki moczowej. Ale tak jak mówię prawdziwą przyczynę najlepiej zdiagnozuje specjalista i dalsze badania powinna Pani wykonać po konsultacji z urologiem. Pozdrawiam