PCOS a jajniki o budowie pęcherzykowatej
Podczas wizyty miałam usg dopochwowe. P. doktor powiedziała, że pod względem ginekologicznym wszystko jest ok i że jajniki są o budowie pęcherzykowatej. Zapytałam czy to źle, a ona mnie zapytała czy przed rozpoczęciem antykoncepcji miałam regularny okres. Powiedziałam że w miarę tak, nigdy nie było dużych przerw czy zaniku. Powiedziała że w takim razie wszystko jest ok, bo p. jajniki mogą powodować nieregularny okres. W internecie znalazłam że takie jajniki oznaczają PCOS. Powinam się martić?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Faktycznie pecherzykowate jajniki są kryterium rozpoznania PCOS, jednak przy braku zaburzeń hormonalnych i prawidłowej owulacji i regularnych miesiączkach nie ma powodu do niepokoju.