PCOS a wysoki puls u 25-latki

Witam. Mam 25 lat , cisnienie tetnicze w normie ale puls wysoki w spoczynku okolo 100 lub ponad 100. Choruje na zespol policystycznych jajnikow i przez dlugi czas przyjmowalam Diane 35. Przez ten czas sporo przytylam i mam nadwage. Czy to moze byc spowodowane wysokim pulsem?

Witam serdecznie, w związku z tym że jestem psychodietetykiem,edukatorem żywieniowym nie czuje się kompetentna aby odpowiedzieć na zagadnienia dot ginekologii ale jeśli chciałaby Pani uzyskać zalecenia dot diety przy PCOS to proszę o ponowny kontakt.
Na wzrost masy ciała podczas leczenia również mogą mieć wpływ przyjmowane leki, dlatego kluczowe jest aby przede wszystkim dla potrzeb leczenia, ale również dla dobrej kondycji i zdrowia zadbać o właściwe odżywianie.

pozdrawiam
Małgorzata

kontakt;
malgorzata.duma@jedzzglowa.pl