Pęcherzyk z płynem w macicy - czy to ciąża?

Witam serdecznie!
Chciałabym, aby ktoś udzielił mi rady. Ginekolog wykrył u mnie podczas badania pęcherzyk z płynem w macicy. Wiele mi nie powiedział, praktycznie nic, wziął pieniądze i tyle, ale nie odbiegam od tematu. Nie wiem czy to ciąża.
Zawsze zabezpieczam się prezerwatywą z tych lepszych firm i nigdy nie było sytuacji, żeby pękła czy się zsunęła. Natomiast mam podejrzenia do polipa, mam okropne bóle w czasie miesiączki, od dobrych kilku lat mam plamienia jasnobrązowe przed okresem. Czasem mi się zdarzyło, że miałam krwawienia okołoowulacyjne.

Jak się dowiedziałam o tym pęcherzyku, to zaczynam sobie wmawiać, że tak jest. I pojawiają się objawy. A ciążę urojoną miałam kilkakrotnie. Zamierzam zrobić test ciążowy, bo na razie leczę się na grzybicę pochwy.
Proszę o pomoc i dziękuję!

Dzień dobry!

Jeśli test wyjdzie ujemny, to po następnej miesiączce trzeba powtórzyć USG i sprawdzić czy w macicy nie ma wolnego płynu. Jeśli nadal będzie, należy wykonać diagnostyczne wyłyżeczkowanie jamy macicy. Zmiana może świadczyć wówczas o nieprawidłowym endometrium - polip zazwyczaj jest widoczny w USG.

Z poważaniem