Pękająca skóra na dłoniach i piętach a niedobór magnezu

Witam. Od długiego czasu borykam się z problemem pękającej skóry na dłoniach i piętach. Dłonie są też sine lub czerwone, pęknięciom zapobiegały kremy. Jednak od kilku dni na prawej dłoni utrzymuje się dość głębokie pęknięcie, odczuwam też świąd stóp szczególnie palców, są one obrzęknięte i zaczerwienione. Podejrzewam u siebie niedobór magnezu (mam też inne objawy, które na to wskazują). Co to może być i czy powinienem wykonać jakieś badania?

Można zrobić podstawowe badania ale przede wszystkim regenerować skórę, odtwarzać plaszcz lipidowy, natłuszczać bardzo intensywnie . Przy braku poprawy udac sie do dermatologa. Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.