Pęknięcie prezerwatywy i brak wytrysku a możliwość ciąży

Witam. Podczas uprawiania seksu ze swoją dziewczyną w trakcie stosunku doszło do pęknięcia prezerwatywy. Nie doszło do wytrysku. Po pęknięciu prezerwatywy zakończyliśmy stosunek Jest jakaś szansa na ciąże, od czego to wszystko zalezy ? Proszę o pomoc, duzo osob pisalo na roznych forach ze nie ma mozliwosci zajścia w ciąże bez wytrysku, ale też duża część pisała że jest. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Kamil

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży niestety istnieje. Proszę bowiem pamiętać, że skuteczność prezerwatywy wynosi około 80-90%. Te brakujące 10-20% związane jest z nieumiejętnym stosowaniem prezerwatyw lub właśnie z możliwością pęknięcia. Jeśli jednak zakończyli Państwo stosunek od razu po pęknięciu prezerwatywy, ryzyko ciąży nie jest wysokie. Dla pewności, po około 14 dniach od stosunku warto wykonać test ciążowy.