Pęknięcie prezerwatywy i stosowanie Vibin Mini a ryzyko ciąży

Witam. Dziś kochałem się z moją dziewczyną. Podczas stosunku pękła nam prezerwatywa, a w środku znajdował się preejakulat. Nie było pełnego skurczu (wytrysku) lecz w środku był ten płyn. Dziewczyna zażywa od 6 dni tabletki antykoncepcyjne nazwa Vibin Mini. Okres jej się skończył 28.12.2014. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży, i jak temu zaradzić? Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź!

Aleksander Ropielewski

Jeżeli dziewczyna stosuje tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami producenta ryzyko zajścia w ciążę jest niezwykle małe (nigdy nie można powiedzieć, że wykluczone, gdyż żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% zabezpieczenia), dlatego proszę się nie niepokoić.

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwo ciąży jest raczej niskie ale nie można go określić jako zerowe.