Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przerwanie stosowania Vibin Mini a ryzyko ciąży

Wybrałam pigułki Vibin mini 2 opakowania, przy trzecim opakowaniu wzięłam jeszcze 6tabetek i odstawiłam, poniewaz pojawiły sie u mnie stany depresyjne przed kilkoma tygodniami i stwierdziłam,że dość. Mam pytanie czy po odstawieniu tj w piatek już nie brałam pigułki a w niedziele miał miejsce niezabezpieczony stosunek czy jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?
KOBIETA ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
Zgodnie z zaleceniami producenta leku zajścia w ciąże mie można wykluczyć.
Rozumiem, że przyjęła Pani 2 pełne 28-tabletkowe opakowania i 6 tabletek z 3 opakowania. W tym wypadku istnieje prawdopodobieństwo owulacji.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Po pierwsze leków hormonalnych ordynowanych przez ginekologa nie powinno się odstawiać bez porozumienia z lekarzem. Wcześniejsze odstawienie leku i stosunek bez zabezpieczenia wiąże się /co prawda z niewielkim/ ryzykiem zajścia w ciążę. W przypadku braku miesiączki proszę wykonać test ciążowy.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy