Pęknięcie prezerwatywy w 19. dniu cyklu a prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Podczas stosunku z narzeczonym pękła nam prezerwatywa. On nie jest pewny czy doszło do wytrysku czy nie. Czy jest prawdopodobieństwo, że mogę zajść w ciążę, jeśli jednak doszło do wytrysku? Dodam, że to mój 19 dzień cyklu. I mam niski poziom żelaza w organizmie (poniżej normy), a aktualnie nie biorę żadnych tabletek z żelazem? Problemy z żelazem mam już od 8 miesięcy.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, jeśli długość Pani cyklu jest zbliżona do średniej (25-28) dni- ryzyko jest niewielkie, raczej były to już dni niepłodne.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak możliwa jest ciąża. Proponuje oznaczyć poziom beta hcg w przypadku opóźnienia krwawienia miesiaczkowego.