Ryzyko ciąży przy stosunku przerywanym w 5 dniu cyklu

Witam, współżyłam w 5 i 6 dniu cyklu. był to stosunek przerywany wraz z prezerwatywą, była prawidłowo założona i nie pękła, wytrysk nastąpił poza pochwą. mam obecnie nietypowe dziwne uczucie dyskomfortu. czy istnieje jakakolwiek szansa ze mogę być w ciąży ?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Skuteczność prezerwatywy to 98% przy stosowaniu się do wszystkich zaleceń i 82% przy typowym użyciu. Ponadto, przy typowej długości cyklu 28 dni, wymienione przez Panią dni powinny być dniami niepłodnymi. Jeżeli chce mieć Pani pewność polecam wykonać test ciążowy lub oznaczenie beta-hCG z krwi. Aby test był wiarygodny, należy wykonać go min. 8-12 dni od daty stosunku
z poważaniem
lek. Michał Kurek