Ryzyko ciąży po stosunku podczas pierwszej miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

witam, tabletki bralam wiele lat z ktotkimi przerwami, miesiac temu odstawilam, dodam, z wczesniejszych paru opakowan zdarzalo mi sie pominac do 7 tabletek.po okolo miesiacu od ostatniego opakowania dostalam okres, zdarzylo sie ze mialam stosunek przerywany w 3 dniu okresu, do ktorego dochodzilo kilkokrotnie bez mycia penisa. wydaje sie, ze ryzyko jest znikome ale prosze o rade. z gory dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Na pewno nie można określić ryzyka na zerowe. Proponuję wykonać test ciążowy za około 10 dni. Po wyniku proponuję zgłosić się do swojego ginekologa.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Rzeczywiście, przy regularnych cyklach, ryzyko zajścia w ciążę w początkowych dniach cyklu jest nieduże. Jeśli chce Pani mieć pewność, polecam wykonanie testu ciążowego min. 8- 12 dni po stosunku.

z poważaniem
Michał Kurek