Wzdęty brzuch po stosunku przerywanym a ryzyko ciąży

Kochałam się z chłopakiem 20 grudnia 2013 roku. Stosunek był przerywany. Mam coś nie tak z brzuchem, taki wzdęty. Może przez stres. Okres dostałam jak zawsze. Jest obfity. Czy mogę być w ciąży? Test był robiony 16 dni po stosunku a był to pierwszy dzień okresu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Test ciążowy wykonany 16 dni po stosunku jak najbardziej jest wiarygodny. Ryzyko ciąży jest naprawdę znikome - nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Na przyszłość proszę pamiętać, że stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcyjną.