Ryzyko ciąży po stosunku przerywanym i ciąży pozamacicznej

Kochaliśmy się z mężem zawsze stosujemy seks przerywany ( jesteśmy małżeństwem od 8 lat i mamy jedno dziecko o które musieliśmy się starać ponad rok ) Dziś kochaliśmy się jak zwykle, ale tym razem po wyjściu ze mnie sperma męża kapnęła mi na wargi sromowe i mam wrażenie, że odrobinę na wejście do pochwy. Czy to możliwe że będę w ciąży? Sprawa jest dla mnie niezwykle istotna bo moja ostatnia ciąża była pozamaciczna i zakończyła się laparoskopowym wycięciem jajowodu. I to było niedawno. Boję się

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest bardzo niskie. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Na przyszłość proszę jednak pamiętać, że stosunek przerywany nie jest uznaną skuteczną metodą antykoncepcyjną.