Ryzyko zajścia w ciążę przy nieregularnych miesiączkach i uprawianiu stosunku przerywanego

Witam Wczoraj kochałam się z chłopakiem niestety bez zabezpieczenia (poniosło nas). Jednak w trakcie stosunku wyszedł ze mnie i dopiero po chwili doszedł, kiedy penis był poza pochwą. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 28 grudnia 2013 r. Jednak moje miesiączki są nieregularne, cykle zazwyczaj są 30 dniowe. Jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę? Dodam, że dzisiaj przypatrzyłam się śluzowi i jest on gęsty, biały/żółtawy, nieprzezroczysty. Czyli wychodziłoby na to, że jest to śluz niepłodny.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Obawiam się że stosunek przerywany nie jest pewną metodą antykoncepcji. W dzień zbliżenia mogła Pani mieć jeszcze dni płodne. W opisanym przypadku nie można wykluczyć ciąży, jednak prawdopodobieństwo zapłodnienia oceniam na stosunkowo nieduże. Proszę wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki jeżeli ta będzie się opóźniać, a w razie wątpliwości zgłosić się do poradni ginekologicznej.