Stosunek przerywany przy tabletkach antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Mam 18 lat. Ostatni stosunek odbyłam 30 grudnia i 1 stycznia. Był to stosunek przerywany. Chłopak "wyszedł" na czas.Wyczytałam jednak, że w śluzie przed wytryskiem również znajdują się plemniki, które mogą doprowadzić do zapłodnienia. Biorę tabletki antykoncepcyjne Lesiene. Ginekolog przepisał mi je dlatego, że miałam za niski poziom progesteronu.Czy mimo wszystko działają one jak antykoncepcyjne? 31 grudnia wzięłam ostatnią tabletkę i czekam na okres. Miałam jakieś dziwne plamienie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli stosuje Pani antykoncepcję hormonalną regularnie oraz nie doszło do sytuacji mogącej osłabić ich działanie to ryzyko ciąży jest znikome. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.