Jakie prawdopodobieństwo ciąży po pierwszej próbie stosunku z dziewicą?

Witam. Ostatnio podczas zabawy z dziewczyną-dziewicą troche nas poniosło i zdecydowałem się spróbować w nią wejść. Nie mielismy zabezpieczeń i miałem to na uwadze, ale jak mówie, poniosło nas więc spróbowaliśmy. Wkładając co 2-3 lekkie pchnięcia wyciągałem penisa i śliniłem go bo miałem na uwadze preejakulat, ten płyn przed wytryskiem w którym prawdopodobnie też są plemniki. Po kilku takich próbach zrezygnowaliśmy. Błony nie przebiłem ale jest ''luźniejsza''. Jakie są szanse, że może zajść?

MichaĹ Kurek

Szanowny Panie!

Błona dziewicza nie chroni przed zajściem w ciążę. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zależy od fazy cyklu partnerki, głębokości penetracji. Aby mieć pewność polecam wykonać test ciążowy lub badanie beta-hCG z krwi w 14 dni po stosunku.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest niskie, aczkolwiek istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego po około 14 dniach od stosunku. W przyszłości sugeruję pomyśleć o stosowaniu skutecznych metod antykoncepcji.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej szansa na ciąże jest niewielka, ale nie można jej określić jako zerową.