Współżycie bez zabezpieczenia w 6 dniu cyklu

Okres dostałam 15 grudnia. W 6 dniu cyklu doszło do współżycia bez zabezpieczenia. Cykle mam regularne 28 dni. Czy mogę być w ciąży? Obecnie jestem w 15 dniu cyklu i mam bolesne piersi i czesto oddaje mocz. Ale podczas poprzednich cyklów zawsze takie objawy towarzyszyły mi przed nadchodzącą miesiączką i zaczynały się juz nawet na 2 tygodnie przed miesiączka.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

W takiej sytuacji ciąża jest mało prawdopodobna. Jeśli chce mieć Pani pewność polecam wykonanie testu ciążowego lub oznaczenia poziomu beta-hCG w krwi w min. 14 dni po stosunku.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak teoretycznie można zajść w ciąże każdego dnia cyklu. Natomiast jeżeli są to objawy takie same jak zawsze to raczej nie ma się co niepokoić. Spokojnie proszę poczekać do dnia planowanej miesiączki, następnie jeżeli nie wystąpi to w przeciągu tygodnia proszę wykonać test ciążowy. W zależności od wyniku proszę udać się do ginekologa.