Możliwość ciąży po pęknięciu prezerwatywy podczas stosunku

Witam, Wczoraj kochałam się z narzeczonym. Jak zawsze zabezpieczyliśmy się prezerwatywą. W ostatniej chwili, doszedł poza mną i wtedy okazało się, że prezerwatywa pękła. Ale jak wiadomo przed wytryskiem, również mogą 'wydostać się' jakieś plemniki. To był mój 24 dzień cyklu (cykle mam 28-29 dni). Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?? Nie chciałabym brać tabletki "po". A strasznie denerwuję się, że mogłam zajść. Test mogę zrobić dopiero za 10 dni.... Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Prawdopodobieństwo ciąży w opisanym powyżej przypadku jest małe (jednak w 100% nie można go wykluczyć-gdy ten cykl będzie również regularny jak pozostałe to nie powinna Pani zajść w ciążę). Pozdrawiam