Pęknięcie śrub po operacji stabilizacji kręgosłupa L4-S1

Jestem po operacji stabilizacji kręgosłupa L4-S1. Mam 6 śrub i dwa dyski tytanowe. Miesiąc temu okazało się, że pękły mi dwie śruby w S1 i muszę mieć operację rewizyjną. Jak to możliwe, że pękły mi aż dwie śruby skoro nie zrobiłam nic co mogłoby je nadwyrężyć? Czy to błąd lekarski? Dodam, że mam 25 lat i delikatną lordozę lędźwiową 68%.

Witam. Każdy materiał ma swoją wytrzymałość i po przekroczeniu jego punktu wytzymałości pęknie, co nie zależy od lekarza. Stopniowo narastające naprężenie także może do tego doprowadzić.