Pęknięcie śrub tytanowych po operacji stabilizacji kręgosłupa

Witam. Moja żona 2 lata temu miała operacje kręgosłupa - stabilizacja transpedikularną, odcinek l4/l5-s1. Po operacji zdjęcia rtg wykazywały, że jest wszystko ok. . Po wykonaniu rtg w czerwcu tego roku okazało się, że pęknięte są 2 śruby tytanowe w odcinku l4/l5. W związku z powyższym konieczna jest reoperacja co jest dla nas oczywiste. Mam pytanie do Pana doktora - czy możliwe jest pęknięcie takich śrub? Dodaję, że żona nie uległa w międzyczasie żadnemu wypadkowi. Pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, kręgosłup na co dzień przenosi przenosi bardzo duże obciążenia i uszkodzenie zespalających śrub jest możliwe. Należy również pamiętać, iż stosowane stopy tytanu różnią się między sobą wytrzymałością, stąd możliwe jest, że zastosowane zostaną obecnie śruby "mocniejsze".
Maja Państwo oczywiście rację - z re-operacją nie należy zwlekać.